جمعه 30 مرداد 1388

پاسخ به کیهان و حمید روحانی

مدیر شریعتمَدار روزنامه فخیمه کیهان
با سلام
هرچند که رویه مرسوم شما همواره این بوده است که به دیگران دروغ و افترا ببندید و پاسخ آنان را از ترس اینکه خوانتده گانتان ماهیت تان را بشناسند چاپ نکنید چنانکه بارها تکذیبیه فرستاده ایم و چاپ نکرده اید و وقتی هم شکایت کردیم سه سال گذشت تا وقت رسیدگی به یکی از آنها ابلاغ شد و مدیر مسئول روزنامه حضور نیافت. در عین حال بازهم بر خود فرض دیدم پاسخ به دروغ دیگرتان را ارسال کنم.
روزنامه کیهان مورخ پنجشنبه 29 مرداد 1388در بخشی از یک خبر ویژه تحت عنوان«تحرکات بقایای باند مهدی هاشمی برای انتقام از امام» آورده است:
«چند تن از عناصر افراطي به ملاقات آقاي منتظري در قم رفتند.
براساس اخبار منتشره در اين ملاقات، عبدالله نوري، غلامحسين كرباسچي، محمود حجتي، عبدالمجيد معاديخواه و علي حكمت حضور داشته و خواستار تحرك بيشتر در قم نسبت به وقايع اخير كشور شده اند. اين ملاقات در حالي انجام مي شود كه باند مهدي هاشمي معدوم تحركات خود را شدت بخشيده و كساني چون منتظري، صانعي و بيات را وادار به ايفاي نقش در سناريوي اتهام پراكني و ايجاد التهاب در فضاي سياسي كرده است. باند مذكور در تهران نيز تلاش كرده با واسطه هايي خود را به كروبي و موسوي نزديك كند و از طريق شبكه ايجاد شده، انتقام حركت شجاعانه حضرت امام در جراحي غده نفاق لانه كرده در بيت آقاي منتظري را از نظام و انقلاب بگيرد. در اين راستا عناصري نظير ع. باقي در اطراف آقاي كروبي بشدت فعالند و گفته مي شود بخشي از مقدمات جوگرفتگي آقاي كروبي نيز توسط همين طيف فراهم شده است به نحوي كه ع.باقي در گفت وگو با مجله صهيونيستي اشپيگل تاييد كرد من و كروبي اطلاعات مذكور را با هم به دست آورده ايم».

در این رابطه چند نکته قابل ذکر است:
1- اینجانب همواره افتخار ارادت و شاگردی حضرت ؟آیت الله منتظری را داشته ام اما با مرحوم مهدی هاشمی که سال هاست از او چماقی علیه شخصیت های مختلف ساخته اید هیچ نسبتی نداشته ام چنانکه در سال1365 که دهها نفر را در ارتباط با او دستگیر کردند که برخی از آنها در حد یک جلسه چای خوردن با او بوده اند ولی علیرغم جوسازی های برخی مغرضین در همان زمان علیه اینجانب در این رابطه چنین برخوردی با من صورت نگرفت و نهادهای امنیتی علیرغم مشکلاتی که با نگارنده داشتند مانند همگان شخصیت مستقلی برایم قائل بودند. حتی در سال های بعد هم همین وضعیت ادامه داشت اما سال ها پس از آن شما هنوز از تکرار این دروغ ها دست بر نمی دارید و توجه ندارید که انتساب چهره های فرهنگی و حقوق بشری به مهدی هاشمی بیش از آنکه باعث تخریب آنان شود سبب تطهیر مهدی هاشمی خواهد شد.
جالب آنکه خبر از تحرکات بقایای باند مهدی هاشمی داده اید و در صدر خبر نام کسانی را آورده اید که در آن سال ها به مخالفت با مرحوم مهدی هاشمی شهره بودند.
2- من متاسفانه در هفته های اخیرجز یک مهمانی بزرگ عمومی برای صرف نهار با جناب آقای کروبی توفیق ملاقات با ایشان و اینکه به شدت در اطراف ایشان فعال باشم را نداشته ام. این جمله را برای نشان دادن دروغ شما می نویسم نه برای اینکه اگر می توانستم در کنار ایشان به شدت فعال باشم ایرادی بر آن مترتب بود.
3- ادعا کرده اید که « ع.باقي در گفت وگو با مجله صهيونيستي اشپيگل تاييد كرد من و كروبي اطلاعات مذكور را با هم به دست آورده ايم» اما مطلقا چنین نگفته ام .عبارت دقیق من در مصاحبه این است که« متاسفانه من مدتی است ایشان(آقای کروبی) را ندیده ام و به همین دلیل نمی دانم که اطلاعات ایشان دقیقا چیست اما با شناخت طولانی که از آقای کروبی دارم می دانم شخصیتی نیستند که نسنجیده حرف بزنند و بخصوص با توجه به اینکه خودشان از پایه گذاران نظام جمهوری اسلامی هستند و دغدغه جدی برای آبروی آن دارند به سادگی هر ادعایی را نمی پذیرند و به خاطر همین تعلق خاطر به نظام موجود بوده است که خواهان تحقیق در این زمینه شده اند تا اگر صحت دارد با آن برخورد جدی شود»،« پیش از انتشار نامه آقای کروبی در برخی وبلاگ ها توسط افرادی که آزاد شده بودند گزارش هایی درمورد این نوع برخوردها منتشر شده بود. یکی از آنها پدر یکی از افراد بازداشت بود که استاد دانشگاه است و من او را می شناسم که شخصی موجه بوده و اساسا فردی آکادمیک است ودر جریانان سیاسی فعال نبوده. او در وبلاگ خود آورده است که پسرش را پس از دستگیری به مکانی بردند و« دستور دادند همه افراد همه لباس‌هايشان حتي شورت‌ها را در بياورند و جلوي ديگران به مدت 15 دقيقه نشست و برخاست کنند . نمونه دیگری را نیز دیده ام که پرونده پزشکی هم تشکیل داده است».
این خبرسازی ها نشان می دهد که شما همانطور که خود به خوبی در مقاله (چه ارزان خريدند ؟ کیهان مورخ کیهان چهارشنبه 21 مرداد 1388) توضیح داده اید آگاهانه از منبع سیاه استفاده می کنید. نمی دانم شما چه پدر کشتگی با صدها تن از شخصیت های علمی و فرهنگی و سیاسی و خدوم کشور دارید که هر روز یکی را به چوب تهمت و دروغ می نوازید. گویی ماجرا را وارونه ساخته وهر کس در جرگه انگبین شما نباشد ننگین است.

با آرزوی انس با گفتار نیک ، کردار نیک ، پندار نیک و اعاذناالله من شرور انفسنا
عمادالدین باقی
جمعه30مرداد1388

--------------------------------------------
وطن امروزيكشنبه 1شهريور1388
http://www.vatanemrooz.ir/1388/6/1/VatanEmrooz/220/Page/2/VatanEmrooz_220_2.pdf

جناب آقای بذر پاش با سلام.
احتراما مستدعی است وفق ماده23 قانون مطبوعات دستور فرمایید جوابیه زیر نسبت به نوشته آقای سید حمید زیارتی(روحانی) که به عنوان مطلب تیتر یک روزنامه وطن امروز ﺳﻪشنبه, 27 مرداد 1388 منتشر گردیده است در همان صفحه و ستون درج گردد.
با تشکر و آرزوی موفقیت
عمادالدین باقی
پنجشنبه29مرداد1388

جناب سید حمید زیارتی(روحانی)
با سلام
هرچند هیچ گاه بنا نداشتم با کسی چون جنابعالی دهان به دهان شوم به ویژه که چندین سال است از حوزه سیاست ورزی (که آنچه برخی مدعیان انجام می دهند نه سیاست ورزی که شناعت ورزی است) دوری گزیده و دغدغه های خود را در حمایت از حقوق زندانیان و اعدامیان خلاصه کرده ام، اما توهم پراکنی های شما در ادامه سنت همیشگی تان در روزنامه وطن امروز ﺳﻪشنبه 27 مرداد 1388مرا بر آن داشت که برای ثبت در تاریخ چند کلامی را به عنوان پاسخ بنویسم.
مشکل اساسی امثال جنابعالی و روزنامه های فخیمه کیهان وغیره این است که اسیر قیاس به نفس هستید و چون تمام صحنه زندگی سیاسی و اجتماعی را مانند صحنه عروسک خیمه شب بازی که خود در آن گرفتارید می بینید هر یک از شخصیت های موجه کشور که بر خلاف میل شما سخنی گفت بی درنگ به جستجوی کسانی بر می آیید که آنان را اغوا کرده اند و یک عمر تجربه مبارزه و سیاست را در آنها نادیده می گیرید و گویی همه آدم ها آلت دست دیگران هستند(بجز خود شما) در حالی که اگر همین افراد در جرگه شما بودند و به جای نقد شما مجیز می گفتند، تراز بلند صداقت و دانش و اجتهاد و فهم و دیانت و ....را داشتند. چنانکه آقای کروبی در آن زمان که نامه معروف سه نفره(با امضای شما و ایشان) را علیه آیت الله منتظری منتشر کردند از نگاه شما چنین بودند و چون شما جایگاهی نداشتید تنها امضای ایشان بود که به نامه سه نفره اهمیت می داد . اگر ایشان آنقدر تاثیر پذیر هستند که بیست سال پس از آن نامه سه نفره، ادعا کرده اید، آیا می خواهید القا کنید در آن زمان که نامه سه نفره منتشر شد نیزکسانی جناب آقای کروبی را اغوا کرده بودند؟ اگربه زعم شما امضای نامه سه نفره در بیست سال پیش ناشی از پختگی بوده است هر طلبه ابجد خوانی می داند که پختگی یا علمیت از صفات ثبوتی است نه اثباتی لذا در گذر زمان زائل نمی شود بلکه عالم، عالم تر و پخته ، پخته تر می شود و امروز کروبی پخته تر از دیروز است و نیازی به توجیه تأثیر پذیرفتن از دیگران ندارد.
جنابعالی با آن ادعای های کذب، ناخواسته تاریخ گذشته را و خودتان را زیر سوال می برید.شما با همین منش و نگاه توهم آلود به ارزیابی جناب حجت الاسلام والمسلمین کروبی و آیت الله منتظری پرداخته اید. جالب اینکه عده ای چون شما خود را شاقول حقیقت و معیار راه مستقیم و کژ راهه دانسته و به آقای کروبی نوشته اید:« بر این امید بودم که نامبرده(کروبی) به خود آید و از کژراهه برهد و به انتشار این نامه هیچ‌گاه نیازی نباشد» سپس به دنبال دست های مرموز گشته و افزوده اید:« لیکن چه توان کرد که دست‌های مرموز عناصر پشت‌پرده، رخصت اندیشیدن را از او سلب کرده‌اند و او را به ورطه‌ای افکنده‌اند که راه بازگشت ندارد و هر روز بیش از پیش از اسلام و امام سلام‌الله علیه دور می‌شود». بدین ترتیب درآمدی را بر حمله به اینجانب و جمعی دیگر از موجهین گشوده اید.
جناب واقعاً روحانی! شما در دهه60 ازنزدیک ترین یاران جناح روحانیون مبارز بودید و اگر امکان داشت توضیح دهم که چرا روحانیون مبارز از شما فاصله گرفتند و نگران بودند که ترکش چه مسائلی در کارنامه شما دامن شان را بگیرد و اینکه چرا جنابعالی که تا پیش از رهبری آیت الله خامنه ای تعابیر موهن درباره ایشان بکار می بردید و اندکی از آن ناشی از حکمیتی بود که به ریاست آقای خامنه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی علیه جنجال دروغین شما در مورد کتاب درسی تاریخ دبیرستان رخ داد و اگر می توانستم توضیح دهم که چرا ناگهان شما برای پیدا کردن حاشیه امن ناچار شدید مدافع سینه چاک رهبری و ولایت شوید و اگر می توانستم توضیح دهم که چرا مقامات ارشد نظام شما را به آرامی ازمرکز اسناد انقلاب اسلامی کنار گذاشتند و نیز دست باز شما را در مرکز اسناد محرمانه کشور بستند، آنگاه همه می فهمیدند که که چرا شما مصاحبه هایی از این دست را علیه دوستان دیروز خود مانند آقای کروبی و خاتمی و دیگران و علیه کسانی چون بنده که خوشبختانه هیچ سابقه مودت با شما نداشتم انجام می دهید تا برای خود حاشیه امن درست کنید.شگفت اینکه در نامه تان دیگران را به پناه بردن از شر نفس به خداوند توصیه کرده و آورده اید« اعاذناالله من شرور انفسنا».
نمی خواهم به برخوردهای دوگانه اشاره کنم که برای مثال ده سال پیش در جلسه ای که در دانشکده امام خمینی داشتیم فرمودید کتابی را نوشته اید که یکسال است نگه داشته اید تا به نظر بنده برسانید و از نظراتم استفاده کنید که من هم تمایلی نداشتم همین را بهانه تماس با جنابعالی کنم. همچنین نمی خواهم درباره جنابعالی سخنانی را بنویسم که در دفتر خاطراتم به تفصیل نوشته و نزد شخص امینی در ماورای بحار نهاده ام تا روزگاری در اختیار عموم قرار گیرد.
3- اصلا می خواهم فرض را براین بگذارم که همه آنچه امثال شما و کیهان نشینان علیه حجت الاسلام والمسلمین کروبی و مهندس موسوی و حضرات آیات صانعی وبیات و هاشمی رفسنجانی و خاتمی ، تمام مجمع روحانیون مبارز و مجمع محققین و مدرسین حوزه و عده ای از اعضای محترم جامعه مدرسین و صدها تن دیگر از شخصیت های برجسته انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی که همراهی میلیون ها تن از مردم وهزاران تن از خانواده شهدا و جانبازان را دارند (چنانکه اغلب زندانیان کنونی از خانواده شهدا و جانبازان هستند) مرّ حقیقت است و همه اینها به نحوی توسط دیگران اغوا شده اند اما یک لحظه از خود نمی پرسید که شما با آنان چه کرده اید که به این وادی گمراهی!! (به زعم شما) افتاده اند. اگر طلحه و زبیر(رضی الله عنهما) دو نفر و جزو استثنائات صحابی بوده اند، نمی شود که شما این همه را که به استثنای بزرگتر از قاعده تبدل شده اند بازهم طلحه و زبیر بخوانید و خودتان را با این قیاس های ناروا فریب دهید چنانکه در نهایت شما خود تبدیل به استثنا شوید و از پاسخ به پرسش فوق طفره بروید.
4- جنابعالی خواسته اید مهدی هاشمی را مذمت کنید اما از او به عنوان یک انسان با تسامح و تساهل نسبت به همه جریانات و گرایش ها یاد کرده و گناه اصلی اش را همین دانسته اید و البته یکجا هم او را مهدی قاتل خوانده اید و من نفهمیدم که قصد شما مذمت بود یا مدح ؟ زیرا به دنبال آن افزوده اید که تز تسامح مهدی هاشمی را امروز باقی در کنار آقای کروبی دنبال می کند.

آیا شما وهم اندیشان تان برای یک لحظه نیز نمی خواهید در روش خود که هر روز جمعی را از قافله قدرت پیاده کرده است شک کنید؟
با آرزوی انس با گفتار نیک ، کردار نیک ، پندار نیک و اعاذناالله من شرور انفسنا
عمادالدین باقی
پنجشنبه29مرداد1388
 

آخرين مطالب
بايگاني ماهانه - ميلادي
 January 2021 [12]
 December 2020 [10]
 November 2020 [16]
 October 2020 [8]
 September 2020 [13]
 August 2020 [5]
 July 2020 [10]
 June 2020 [9]
 May 2020 [12]
 April 2020 [14]
 March 2020 [13]
 February 2020 [11]
 January 2020 [7]
 December 2019 [7]
 November 2019 [6]
 October 2019 [11]
 September 2019 [10]
 August 2019 [9]
 July 2019 [8]
 June 2019 [5]
 May 2019 [10]
 April 2019 [7]
 March 2019 [8]
 February 2019 [14]
 January 2019 [5]
 December 2018 [12]
 November 2018 [6]
 October 2018 [4]
 September 2018 [6]
 August 2018 [8]
 July 2018 [7]
 June 2018 [8]
 May 2018 [5]
 April 2018 [6]
 March 2018 [8]
 February 2018 [10]
 January 2018 [8]
 December 2017 [7]
 November 2017 [5]
 October 2017 [4]
 September 2017 [4]
 August 2017 [1]
 July 2017 [5]
 June 2017 [2]
 May 2017 [6]
 April 2017 [3]
 March 2017 [2]
 February 2017 [7]
 January 2017 [8]
 December 2016 [2]
 November 2016 [3]
 October 2016 [4]
 September 2016 [1]
 August 2016 [2]
 July 2016 [2]
 June 2016 [4]
 May 2016 [1]
 April 2016 [3]
 February 2016 [1]
 January 2016 [4]
 December 2015 [2]
 November 2015 [4]
 October 2015 [1]
 September 2015 [1]
 August 2015 [6]
 July 2015 [1]
 June 2015 [4]
 May 2015 [3]
 February 2015 [5]
 January 2015 [6]
 November 2014 [5]
 October 2014 [1]
 September 2014 [5]
 August 2014 [1]
 July 2014 [1]
 June 2014 [3]
 May 2014 [2]
 April 2014 [3]
 March 2014 [2]
 February 2014 [2]
 January 2014 [2]
 December 2013 [5]
 November 2013 [4]
 October 2013 [3]
 September 2013 [4]
 August 2013 [5]
 July 2013 [6]
 June 2013 [1]
 May 2013 [1]
 March 2013 [1]
 February 2013 [3]
 January 2013 [2]
 December 2012 [4]
 November 2012 [3]
 October 2012 [4]
 September 2012 [3]
 August 2012 [2]
 July 2012 [5]
 June 2012 [3]
 May 2012 [2]
 April 2012 [3]
 March 2012 [4]
 February 2012 [4]
 November 2011 [1]
 October 2011 [2]
 September 2011 [1]
 July 2011 [4]
 December 2010 [6]
 November 2010 [2]
 October 2010 [3]
 September 2010 [4]
 August 2010 [2]
 July 2010 [1]
 June 2010 [3]
 May 2010 [4]
 April 2010 [5]
 March 2010 [1]
 February 2010 [2]
 January 2010 [1]
 December 2009 [6]
 November 2009 [6]
 October 2009 [11]
 September 2009 [4]
 August 2009 [12]
 July 2009 [6]
 June 2009 [9]
 May 2009 [9]
 April 2009 [6]
 March 2009 [7]
 February 2009 [9]
 January 2009 [9]
 December 2008 [7]
 November 2008 [1]
 October 2008 [1]
 August 2008 [1]
 June 2008 [4]
 April 2008 [6]
 March 2008 [2]
 February 2008 [3]
 January 2008 [1]
 December 2007 [1]
 October 2007 [2]
 September 2007 [9]
 August 2007 [19]
 July 2007 [9]
 June 2007 [13]
 May 2007 [22]
 April 2007 [6]
 March 2007 [7]
 February 2007 [7]
 January 2007 [18]
 December 2006 [5]
 November 2006 [6]
 October 2006 [10]
 September 2006 [7]
 August 2006 [11]
 July 2006 [8]
 June 2006 [16]
 May 2006 [16]
 April 2006 [7]
 March 2006 [16]
 February 2006 [11]
 January 2006 [5]
 December 2005 [17]
 November 2005 [14]
 October 2005 [8]
 September 2005 [13]
 August 2005 [22]
 July 2005 [8]
 June 2005 [17]
 May 2005 [28]
 April 2005 [12]
 March 2005 [13]
 February 2005 [13]
 January 2005 [19]
 December 2004 [16]
 November 2004 [30]
 October 2004 [41]
 September 2004 [15]
 August 2004 [18]
 July 2004 [29]
 June 2004 [25]
 May 2004 [21]
 April 2004 [18]
 March 2004 [12]
 February 2004 [6]
 January 2004 [13]
 December 2003 [24]
 November 2003 [22]
 October 2003 [16]
 September 2003 [11]
 August 2003 [14]
 July 2003 [3]
 June 2003 [2]
 May 2003 [8]
 April 2003 [4]
 March 2003 [6]
 February 2003 [3]
 January 2003 [4]
 November 2002 [12]
تماس
 emad_baghi at hotmail.com
دريافت با اي ميل
:: براي آگاهي از مطالب تازه، آدرس اي ميل خود را در کادر زير وارد نماييد:

اطلاعات جانبي
::  تاکنون 1491 مطلب و 706 نظر در اين سايت منتشر شده است.
:: براي مشاهده آمار بازديدکنندگان سايت مي توانيد را کليک نماييد.
::  نسخه اکس ام ال اين سايت را در اينجا مشاهده نماييد.
:: اين سايت توسط برنامه مووبل تايپ3.121 طراحي و اجرا شده است.
::  کليه حقوق اين سايت بر اساس امتياز Creative Commons  متعلق به عمادالدين باقي است.