پنجشنبه 1 بهمن 1383

ازوبلاگ یادداشت های علی قدیمی درباره:انقلاب نرم


وبلاگ یادداشت های علی قدیمی
October 29, 2004
انقلاب نرم ۸۳/۸/۸

بالاخره نمردیم و تحلیل یک تحلیلگر ایران نشین را هم در یک روزنامه‌ی گردن کلفت دیدیم!
هرچه می‌گذرد نسبت به نظرات و تحلیل‌های صاحب نظرانی که سال‌ها است از وطن دورند بدبین‌تر و بدبین‌تر می‌شوم. دائم در حال ویران کردنند و هیچ راهکاری هم ارائه نمی‌کنند. تحلیل‌های اجتماعی‌شان هم که دیوانه کننده است، انتظاری هم نمی‌توان داشت. هر چه می‌نویسند و هرچه می‌گویند به نظرم دور از واقعیت می‌آید.

بیان کردن چند باره‌ی تئوری‌های کلاسیک تکراری و فرو کردن اطلاعاتی اغلب نادرست از دنیایی که نمی‌شناسند در این تئوری‌های خشک و بعد هم تمام کردن برنامه یا یادداشتی که خواننده یا شنونده را سردرگم‌تر از پیش می‌کند. ایده‌آل گرایی و انتظارات نا عادلانه از مردمی که هزار و یک گرفتاری دارند. مردمی که هنوز درگیر آستین کوتاه پیراهنشان هستند؛ واقعاً چه فایده دارد؟

عمادالدین باقی اما به نظرم مردی است که این روز‌های ایران را خوب می‌شناسد و سخن‌اش آنقدر اعتبار داشته که در مهمترین روزنامه‌ی جهان چاپ شود. بعداً بیشتر می‌نویسم الان حوصله ندارم، دیر وقت است، شب به خیر...

:. "اميد به دموكراسي در ايران" عنوان مقاله اي از عمادالدين باقي، كه دوشنبه، چهارم آبان ماه به عنوان مقاله اول روزنامه" واشنگتن پست" به چاپ رسيده است.اين مطلب از سايت شخصي عمادالدين باقي چاپ شده است!

Copyright © 2004 emadbaghi.com All rights reserved